14 kolejka - sąsiad z tabeli.

W meczu czternastej kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu Mężczyzn, KU AZS UMCS Lublin podejmie we własnej hali KS Gredar Futsal Team Brzeg. Starcie "Dzików" będzie pojedynkiem sąsiadów z ligowej tabeli. Pierwszy mecz w rundzie jesiennej, a piąty w całej historii spotkań pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem futsalistów Gredaru 9-4. Czy lublinianie wezmą rewanż za tamtą porażkę ? To okaże się już dziś. Początek spotkania o godzinie 18:30 w Hala Globus.

Do tej pory zespoły spotkały się pięć razy. Wszystkie spotkania odbyły się na poziomie I Polskiej Ligi Futsalu. Pierwsze dwie potyczki miały miejsce w sezonie 2011/2012 i obie zakończyły się wygraną drużyny AZS UMCS Lublin Futsal Team.

16.10.2011 AZS UMCS Lublin - Orlik Brzeg 5:0
Skład Brzegu: Marcin Raczkowski - Jovica Todić, Janusz Fabijaniak, Marcin Łobodziec, Artur Adamowski, Marcin Kucharski, Tomasz Rabanda, Paweł Ujas, Marek Zagórski.

12.02.2012 Orlik Brzeg - ASZ UMCS Lublin 4:7
bramki: Kamiński, Fabijaniak, Zagórski, Kucharski - 3x Walenciuk, 2x Boniaszczuk, Zgierski, Drzewiecki
Skład Brzegu: Marcin Raczkowski - Janusz Fabijaniak, Marcin Łobodziec, Marcin Suchodolski, Tomasz Kamiński, Paweł Ujas, Marcin Kucharski, Marek Zagórski.

Kolejne dwa spotkania rozegrane miały zostań w sezonie 2016/2017 jednak pierwsze z nich zakończyło się walkowerem na korzyść zespołu z Lublina. Ze względu na awarię środka transportu w dniu 15.10.2016 roku brzeska drużyna nie dojechał na spotkanie. Rewanż odbył się zgodnie z terminarzem rozgrywek w Brzegu dnia 19.02.2017 roku i zakończyło się sukcesem AZSu UMCS Lublin 4:6.
Bramki dla Brzegu: 2x Fabiszewski, Kędra, Samborski
Skład Brzegu: Marcin Raczkowski, Mateusz Pająk - Janusz Fabijaniak, Mateusz Fabiszewski, Kacper Kędra, Tomasz Raczyński, Patryk Dykus, Piotr Słonina, Wojciech Krawców, Rafał Samborski, Michał Grochowski, Marcin Zajączkowski, Łukasz Zadrożny, Marcin Kucharski.

Zapraszamy serdecznie kibiców brzeskiego Gredaru !